Za početak, sam bio zalepljen za SAD Olimpijskih suđenja i video šta je borba je bilo samo da bi tim.

Bilo je 191 vraćaju olimpijci, ali i polje svežih lica koja bi mogla učiniti veliki uticaj.

Ali možda najznačajnije za mene bila je činjenica da je od 555 sportista na Rio-olimpijac tima SAD-a, istorija odluka 292 njih su bile žene.

To je najveći broj žena nikada se takmiče za bilo koje nacije u istoriji igara.

Jer svaki dan-i često, više puta na dan-bilo vesti o još jednom performansi istorije odluka od strane jednog od naših istaknutih žena sportista.

Ovde su 20 od najinspirativnijih nastupa od strane badass ženama tima SAD.

Simon Biles

Bilo je toliko Hipe i pritisak oko ovog 19-godišnjeg Phenom koji vodi do Olimpijade-a je pokazala zašto u Riju.

Tri puta sve oko svijeta šampiona dominirao na svom debiju Olimpijade, osvojivši pet medalja: zlato u timu, Pojedinačno, svod, i sprat konkurencije, i bronzu na gredi.

load...

Ona je prva žena koja je osvojila SAD olimpijsko zlato u trezoru, a pridružuje Mari Lou Retton, Shannon Miller, i Nastia Liukin u kravati za većinu medalja od ženskog gimnastici SAD u jednoj Olimpijadi.

Finalnih pet

Dok oni nisu prvi američki gimnastici tim koji osvoji olimpijsko zlato-The Magnificent Seven prvo uradili u '96 i Žestoka Pet to uradio u 2012-ih prvi koji će osvojiti takvim rekordnom razlikom (8.209 bodova, da se tačan).

Tim veterani Ali & Raisman i Gabi Daglas je takođe postao jedine dve američke žene da zarade dva olimpijski tim sve oko zlatne medalje.

I devet ukupni medalje Grupe (četiri zlatne, dve srebrne, dve bronzane) oborimo rekord od osam za većinu medalja od strane američkog ženske gimnastičke tima, koji je prethodno dele 1984. I 2008. Timova.

Kada sam pitao nacionalni koordinator tima Marta Karolii šta misli o obavljanju njene poslednje grupe dame, ona nasmijala i sažeto je rekao, "Misija izvršena."

Možete odjaviti u svakom trenutku.

Kejti Ledeki

Kao najmlađi (još najdominantniji) ženskog plivača na tima SAD, Katie je pet medalja u Riju je stavio u dosta dobrom društvu: Ona je tek druga žena koja je osvojila tri pojedinačne freestile događaja u jednom Olimpijadi, treći američki žena koja je osvojila četiri zlatne medalje na jednom Olimpijskim igrama, i ona je vezana sa Dženet Evans i Brooke Bennett kao jedini američki žena da osvoji back-to-back ​​800-metara slobodno olimpijske zlatne.

Njena 800 metara slobodno vreme od 8: 04.79 obeležava peti put je snizila je svetski rekord u tom slučaju.

I ovde je najluđi dio: Prilično sam siguran da nismo još ni videla najbolje od Katie Ledeckы.

Ženska 4k100m mešovita štafeta

Na završnoj večeri plivanja u Riju, SAD ženske 4k100 metara mešovita štafeta tim Kathleen Baker, Lilli King, Simone Manuel i Dana Vollmer ušao u istoriju obezbeđenjem 1,000th zlatnu medalju za tima SAD na letnjim olimpijskim igrama.

Simone Manuel

Pre nego što je osvojila zlato sa damama u mešovita štafeta, ovaj 20-godišnji uzeo prvo mesto na 100 metara slobodno u, postao prvi Afro-Amerikanac žena koja je osvojila pojedinačnu zlatnu olimpijsku medalju u plivanju.

Završila je debi Olimpijadu sa četiri medalje, uključujući srebro u 50 metara slobodnim i 4k100 metara slobodnim releja.

Kristen Armstrong

Team USA je biciklista osvojio svoj treći uzastopni zlato u pojedinačnom suđenju vremenu put u Riju, što je prvi olimpijski biciklista-muškarac ili žena, od bilo koje nacije-da osvoji istom događaju tri puta.

I na 42 godina i 364 dana, ona takođe postao najstariji ženski olimpijski biciklizam zlatne medalje.

Ženska maraton

Po prvi put, tri Amerikanca smeštena u prvih 10 u olimpijskom maratonu za žene.

Shalane Flenegan je vrh SAD završnu obradu, stavljajući šesti sa sezone najbolje vreme 2:25:26.

Desiree Lipa je sedmi, takođe postavljanjem najbolje vreme sezone sa svojom 2:26:08.

Ejmi Kregg završio deveti u vremenu 2:28:25.

Mišel Karter

Ona je Sjedinjene Države svoje prve zlatnu medalju u ženskom bacanju kugle.

(Ona je tek drugi američki žena medalje u slučaju: Drugi, bronzana, je osvojio-čekati ovaj-na Olimpijskim igrama u Rimu 1960. Godine!) Još jedna tačka za nju u knjizi istorije: Ona i njen tata, 1984 shot put srebrne medalje Majk Karter, su prvi otac-kćerka dvojac kako na medalje na Olimpijadi!

Dženi Simpson

U svojim trećim Olimpijadi, Dženi osvojila bronzu u ženskom 1.500 metara staze i postao prva američka žena koja je osvojila medalju u slučaju.

Ema Kobern

Coburn postigao je bronzanu medalju u ženskoj 3.000 metara steeplechase, postao prvi američki žena da osvoji medalju u slučaju-i prve američke sportiste, muško ili žensko, da ugrabi priliku steeplechase medalju od Brajan Dimer osvojila bronzu na Los Angeles 1984 Olimpijske igre.

Ženska skok u dalj

Tianna Bartoletta i Britni Ris je jedan-dva u skoku u dalj za žene, što je prvi put SAD je osvojio zlato i srebro u disciplini na istim Olimpijskim igrama.

Dalilah Muhamed

Ne Amerikanka nikada nije osvojila zlato na 400 metara sa preponama na.

Do crne četvrtak uveče u Riju, koji je, kada je ovaj 26-godišnji uzeo titulu hendikep u njenim debi Olimpijadi.

100-Meter Hurdles

Stars and Stripes širom: Brajana Rollins, nia Ali, i Kristi Castlin zahvatila podijum u ženskih 100 metara sa preponama u Riju.

Brianna pobedio u 12.48, sa Nia sekundi u 12.59, a Kristi odmah iza u 12.61 na osvojio bronzanu medalju.

Ovo označava ne samo prvi put SAD je zahvatio podijum u ovom događaju, ali je prvi put da američki žene su obje bilo Track and Field događaj.

Alison Feliks

Njene dve zlatne u ženske 4k100 metara i 4k400 metara releja doveo svog života računicu zlatnih medalja šest najviše u putu od bilo koje žene iz bilo koje zemlje.

U kombinaciji sa njenim srebra u ženskom 400 metara, ova staza legenda je postala najveći uređen žena u istoriji SAD atletici, sa devet ukupnom medalja u svoja četiri Olimpijskim igrama.

Ibtihaj Muhamed

Ne samo da je mačevalac postao prvi američki muslimanka da se takmiče na Olimpijskim igrama u hidžab, ali njena dinamičke performanse u Riju je pomogao i kolega sablja saigrači Monika Aksamit, Dagmara Voznijak, i Marijel Zagunis osvoji bronzanu medalju u ekipnom.

Kaila Harison

Kaila uspešno odbranila je zlatnu olimpijsku medalju u Londonu 2016. Olimpijskim igrama u, osvojivši džudo 78 kilograma divizije žena.

To joj daje prvi Amerikanac koji je osvojio back-to-back ​​olimpijske zlatne medalje u džudou.

Oh, i to 2016. Zlato njen?

On je označio prvi put američka judoku, muško ili žensko, je osvojio olimpijsku titulu.

Helen Maroulis

Razgovarajte o epskom pobedu za autsajdera: u svom prvom Olimpijadi, 24-godišnji Helena je postao prvi Amerikanac koji je osvojio olimpijsku zlatnu medalju u ženskom rvanju, kada je pobedila u Japanu Saori Ioshida-u trostruki olimpijski prvak koji je pobedio 13 svetskih prvenstava.

Gven Jorgensen,

Nakon probušenu gumu i razočaravajuće 38. Mesto na na svojim prvim Olimpijskim igrama u Londonu, Triathlete bio otvoren o svom jednog jedinog cilja: da se vrati i osvoji zlato u Riju.

Četiri godine kasnije, ona je upravo to postane prvi američki olimpijski šampion u sportu.

US Vomen košarkaški

Oni su dominirali svaku utakmicu tokom svojih dve nedelje u Riju, završava sa 49. Straight olimpijskom pobedu tima i šesti put uzastopno zlato.

(U 10 total Olimpijskim nastupa na igrače, oni su zaradili ukupnu osam zlatnih, jednu srebrnu i jednu bronzanu. Nikada nije bio na podijumu. Da. Prokletstvo.)

Claressa Šilds

Ona je bila jedan od mojih 15 žena da gledaju u Riju, i u jednom od konačnih zlatne medalje utakmica na 2017 Olimpijskim igrama, ona je pokazala zašto: 21-godišnji srednjoj bokser postao prvi američki Bokser-muško ili žensko-u sve vin back-to-back ​​zlatne medalje.